Zajímají tě lidská práva? Bojuješ proti nenávistným projevům? Chceš šířit mediální gramotnost? Ano, ano a ano? Skvěle! Staň se účastníkem/účastnicí dva roky dlouhého projektu CauCAN, nakopni svou kariéru i kreativního ducha!

Získáš možnost podílet se na vývoji nových vzdělávacích metod v lidskoprávní a mediální oblasti, naučíš se, jak bojovat proti nenávistným projevům ve společnosti a načerpáš neskutečné množství školitelských zkušeností. Ještě je ti to málo? V pohodě. Díky projektu CauCAN budeš mít navíc možnost vést workshopy na lokální úrovni s podporou Be International a podílet se na změně politik v krajinách jižního Kavkazu.

Celý projekt odstartujeme tréninkovým kurzem 18.6. – 26. 6. 2019 v Gruzii, kde si prohloubíš své znalosti v oblasti lidskoprávního vzdělávání. V další fázi 23. 9. – 30. 9. 2019 přijedou mladí lidé z Kavkazu do Brna na job shadowing, takže pro ně společně připravíme aktivity a postaráme se, aby se jim u nás líbilo a strávili tu smysluplný a inspirativní týden. Závěrem se můžeš podílet na organizaci výměny mládeže v Brně 1. 2. – 9. 2. 2020, kde se chceme soustředit na mediální gramotnost.

Účastníci CauCAN mají možnost se účastnit a podílet se na organizaci workshopů v Brně 22. 10. – 26. 10. 2019, kde budeme vyvíjet vzdělávací metody.

Mohou také vyjet na seminář v nizozemském Sleenu 2. 5. – 8. 5. 2020 a zapojit se do dalších lokálních či mezinárodních aktivit v rámci projektu. Hledáme pět účastníků, kteří mají zkušenosti s prací s mládeží, mohou se na projektu podílet po celou dobu jeho trvání (2 roky) a jsou schopni pracovat v angličtině.

Zkušenosti s bojem proti hate-speech, šířením mediální gramotnosti či s lidskoprávním vzděláváním jsou výhodou. Jsi motivovaná/ý? Svrbí tě prsty z toho, jak moc se na to chceš vrhnout? Nás taky! Na nic nečekej a vyplň přihlášku do 31. 5. 2019. My tě brzy zkontaktujeme a dáme si s tebou úvodní Skype.

Za projekt vybíráme poplatek 400 Kč, který bude tvým jediným výdajem za účast a který slouží k administraci projektu za podpory Be International. Mezinárodní aktivity (výjezdy na setkání se zahraničními účastníky a konference) jsou financovány z programu Erasmus+, strava a ubytování jsou tedy pro účastníky zdarma a cestovní náklady budou zpětně proplaceny.