Jsme Be International. Seznamte se.

Be International z.s. je od listopadu 2009 spolkem se sídlem v Brně. Našim rajónem je Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, brněnské kavárny a (nejen) bývalé socialistické republiky. Chceme, aby mladé lidi vzdělávání bavilo a vedlo je k aktivní účasti ve společnosti, která je otevřená kritické diskusi. Našich cílů dosahujeme interkulturním učením, válčením proti “gaučingu”, učením se mimo komfortní zónu a podporou seberozvoje. Hlavní cílovou skupinou Be International jsou lidé ve věku od 18 do 30 let, studenti i nestudenti, kterým nabízíme účast na mezinárodních projektech neformálního vzdělávání, dlouhodobých dobrovolnických pobytech, ale i v lokálních aktivitách.

Kdo je Be International

Naše vize
Naše hodnoty
Síň slávy

Hvězdný tým Be International

<strong>Dari</strong>
Dari

Do Be In jsem přišla tak nějak hezky random v roce 2021, kdy jsem díky kouzlu milých a inspirativních lidí chtěla být součástí. Nadchla jsem se pro neformální vzdělávání a celkový koncept Be In a teď dělám v mezinárodním teamu a support věcičky okolo Be In(t)! Jednou měsíčně organizuju s mým skvělým týmem večery deskovek! Mimo to, svůj čas momentálně trávím studiem mezinárodních vztahů a politologie, ale mé srdíčko naplňuje i cestování, jídlo a lidé okolo mě!

Kontakt: projects@beinternational.cz

<strong>Vandička</strong>
Vandička

Můj příběh začíná v létě 2022 výjezdem na výměnu mládeže, která mě zklamala, ale zároveň namotivovala dělat věci lépe. A tato motivace mě dovedla do Be In a k mezinárodnímu týmu. Také jednou měsíčně se spolupořádám hvězdné deskovkové večery. Neformální vzdělávání je láska, ať jsem účastnice, školitelka nebo ho jen sprostředkovávám. Ráda zkouším nové věci a to mi přineslo Be In ještě víc než jsem čekala. Be In a osůbky v něm jsou nekonečná inspirace a láska. S Be In mě baví svět. Kromě toho jsem ještě donedávna studovala informační studia a knihovnictví a možná od podzimu zase budu. S tím souvisí moje občasné knihovničení v Knihovně Ka (Tři ocásci). Miluju pocit bytí v pohybu cestování, výhled z vlaku, jízda na kole (městem), plavání(v moři), poznávání (kultur,lidí). Mezi moje klidnější lásky patří čtení, serialy, filmy deskovky a nejen kafíčka s milými lidičkami. V mém srdíčku též sídlí v ekologická aktivistka, ale teď zrovna hibernuje. PS. Fotka z té výměny, kde to vlastně všechno začalo.

Kontakt: projects@beinternational.cz

<strong>Viktor</strong>
Viktor

Dlouho jsem hledal nějaký spolek, kde bych se mohl angažovat, a nakonec jsem narazil na Be In. Hned od začátku jsem si uvědomil, že to je správná volba. Díky tomu jsem měl možnost poznat celou řadou velmi inspirativních lidí a zároveň jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o konceptu neformálním vzdělávání. Společně s dalšími členy s Be In a našimi dobrovolníky tvoříme projekty, které mají za cíl rozšířit povědomí o hodnotách Evropské unie, nebo seznamovat veřejnost s odlišnými kulturami a životními příběhy. Tímto způsobem jsem tak mohl propojit nejen studium mezinárodních vztahů, ale i moji velkou lásku – cestování. Vedle těchto aktivit se ještě podílím na spolumoderování podcastu (Vý)letový režim. A když se neangažuji v projektech, rád si užívám dobré jídlo, víno a mám slabost pro pandy.

Kontakt: projects@beinternational.cz

<strong>Tomáš</strong>
Tomáš

Moja cesta v Be International začala súbežne s mojím nástupom na MUNI. Mal som možnosť spoznať množstvo skvelých osobností – niektorí sa neformálku venovali už dlhšie, iní len začínali. Ja robím primárne na sociálnych sieťach, aby sa naše projekty dostali k ďalším ľuďom. Inak študujem európske štúdiá na FSS, s čím je spojená moja vášeň pre európanstvo či politiku. Okrem toho nepohŕdnem dobrou kaviarňou a príjemne stráveným časom s priateľmi.

Kontakt: info@beinternational.cz

<strong>Klára</strong>
Klára

Do Be International jsem přišla v roce 2019, když jsem nastupovala na vysokou školu. Od té doby působím v rámci komunikačního týmu, kterému pracovně říkáme „propaganda“. Na bakaláři jsem studovala mediální studia a žurnalistiku společně s politologií a nyní pokračuji ve studiu zvukového designu. Díky Be International jsem tak mohla získat zkušenosti a dovednosti, které mi budou přínosem v možných zaměstnáních, a seznámit se s konceptem neformálního vzdělávání, který mi byl do té doby neznámý. To mě hodně otevřelo oči a mohla jsem tak přehodnotit, jak nad vzděláváním uvažuji a jak bych já sama byla ráda edukována. Přes Be International jsem více poznala i koncept dobrovolnictví a zapojování se do lokální komunity. Kromě Be International občas přispívám svými články do médií, ráda cestuju, navštěvuju kamarádstvo rozházené po Evropě, chodím do Artu, protože Scalu nám zavřeli, a vlastně spoustu dalších věcí.

Kontakt: info@beinternational.cz

Naši partneři