Zajímají tě lidská práva nebo boj proti dezinformacím a fake news? Pak máme něco pro tebe! V rámci projektu House of Heroes budeš mít možnost zúčastnit se konferencí v rámci těchto témat a poznat nové lidi ze zahraničí, kteří tento zájem sdílejí!

Z dezinformací a fake news těží hlavně extrémisté nebo populisté, proto je hlavním cílem projektu vzdělávat mladé lidi a posilovat jejich kritické myšlení a tím i jejich rezistenci vůči těmto vlivům. Můžeš tak společně pomoci boji proti nenávistným projevům a posilovat hodnoty jako je svoboda, rovnost, otevřenost nebo respekt k lidem, kteří jsou něčím odlišní.

V rámci dlouhodobého projektu se můžeš zúčastnit online konferencí, tréningových kurzů nebo seminářů v Bruselu a v Tbilisi, kde se setkáš s mladými lidskoprávními pracovníky nebo aktivisty ze zemí jako je Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Rusko, Finsko, Itálie, Moldavsko, Norsko, Makedonie, Španělska, Ukrajiny, Francie a Belgie. Více informací najdeš v infopacku.

Že je to něco pro tebe? Tak na nic nečekej a pošli životopis, motivační dopis a doporučení organizace za kterou pojedeš na adresu info@droa.community.

Projekt je pořádán organizací DROA a DRONI a je podpořen Bureau International Jeunesse v rámci programu Erasmus+. Cesta, ubytování i strava jsou hrazeny ze strany organizátorů. Součástí projektu je i osobní setkání s členy Be International v Brně, s cílem přípravy na projekt a následné evaluace. Za projekt vybíráme poplatek 400 Kč, který slouží k administraci projektu, k možnosti uspořádat setkání v Brně a k následné možnosti zorganizování navazující aktivity po skončení projektu za podpory Be International.