aktiviste_1

Celonárodní iniciativy českého studentstva pokračují, chystané reformy veřejných vysokých škol budou v týdnu od 26. 2 2012 pod palbou akcí Týdne neklidu. Brněnské vysoké školy chystají zajímavý program, do kterého se zapojujeme také my, Be International.

Guerillovou atmosféru Noci univerzit, která v pondělí 27. 2. rozhýbe prostory Fakulty sociálních studií MU, doplníme od 21.00 noční Pecha Kucha událostí “Aktivisté v neklidu“.

“Aktivisté v neklidu je název kreativně zapáleného souboru příspěvků v Pecha Kucha formátu, které si nadnárodně, národně a lokálně anagažující se aktivisté pro noční fakultu připravují. Pecha Kucha Event je speciální odnoží přednáškových akcí Pecha Kucha Night, která sdružuje kreativce, aktivisty a všechny zajímavé lidi se speciálními nápady a smyslem pro humor. Formát vytváří unikátní prostor pro krátkou a vtipnou prezentaci zajímavých slidů, šlape po nudných powerpointech se sáhodlouhými texty a vzývá stručný a jasný přednes. Každý přednášející má 20 slidů, na každý má 20 sekund, příspěvek nepřesáhne 8 minut. Více o Pecha Kucha Event si můžete přečíst zde.

Pecha Kucha událost “Aktivisté v neklidu se odehraje v pondělí 27. 2. od 21.00 ve Spolkové místnosti na FSS MU (v přízemí u Krmítka). Přednášky budou opepřeny bodypaintingem Radky Valové, která nám během Pecha Kucha události předpřipraví modelku, kterou budeme moci pomalovat svými oblíbenými revolučními hesly. Wow!

Zatím máme potvrzené tyto aktivisty a jejich příspěvky:

Arcvin Babajan – Proč?

Markéta Bartoníčková – Já a můj Fareed

Dorotka Ciompulíková – Rumunsko

Jarka Šimáková – Víceméně

Šárka Dušková – Polární záře

Veronika Boxan – Země Kurdů

Pavel Daněk – Kosovo

Josef Oriško – Mírotvorná antropologie je když…

Radka Valová – Orientální vzplanutí

Klára Bažantová a Lela Bernátová – Cesta ke šťastnému gruzínskému manželství

Těšíme se na Vás!
Vaše Be International

Přehled akcí Týdne neklidu na facebooku:

Aktivisté v neklidu

Týden neklidu

Noc univerzit

Occupy FaVU! Ve středu NEKLIDU!

S vášní pro vzdělání…

Pokud si přejete dostávat informace o připravovaných akcích Be International na svůj email, kontaktujte nás na info@beinternational.cz. Budeme moc rádi. Děkujeme.