Turecká, arménská nebo řecká? Pojmenování silného kafe, které se vaří na Kavkaze, se různí. Jedno však zůstává společné, a to způsob přípravy a kvanta cukru, bez kterého by každodenní rituál nestál za nic. Be International umožňuje ochutnat kávu v různých státech. Není to ale ono, pokud naše výjezdy do zahraničí nepocukrujeme lokálními aktivitami. 

 Mezinárodní projekty jsou velkou inspirací. Neformální vzdělávání a přátelé ze všech koutů světa probouzejí chuť dělat něco víc. Ale co? Be International má tři nápady, jak se zapojit.

1. Protikorupční festival projektovat a stavět 

Koordinujeme dobrovolníky, kteří umožní, aby byl první československý protikorupční festival úspěchem. Hledáme 7 dobrovolnic a dobrovolníků, kteří nám o víkendu 18. až 20. října pomohou s organizací festivalu. Odměnou bude účast na festivale, něco na zub a přes tři stovky aktivních občanů a expertů, od kterých se rozhodně máme co učit.

2. Databáze politických slibů Slibujeme.cz

Zajímáš se o politiku? Nabízíme stáž na online projektu Slibujeme.cz. Archiv volebních slibů Slibujeme.cz umožňuje nahrávat a vyhledávat předvolební materiály, volební programy a sliby politiků. Volební programy často končí v propadlišti politických dějin. My je v průběhu voleb do Poslanecké sněmovny zachytíme a uchováme pro budoucí ověřování.

3. Projekty pro syrské uprchlíky

Be International je součástí nezávislé iniciativy syrkarevoluce.cz. Připravujeme aktivity, orientované na komunitu Syřanů v ČR. Hledáme 2 až 3 posily do týmu.

Zapojte se.

Napište krátký email, ve kterém představíte svou motivaci. Uzávěrka přihlášek je v sobotu 5. října!

Mysli globálně, jednej lokálně;-)
Vaše Be International