Be International přichází s novou sérií diskusních večerů nazvaných Čeření! Ty jsou určené pro ty, kteří chtějí kriticky diskutovat o povaze a roli sociálních hnutí a neziskových organizací v dnešní společnosti. Při diskusích budeme využívat metody neformálního vzdělávání tak, aby se zapojil opravdu každý. Cílem je co možná nejvíc smazal rozdíl mezi hosty, organizátory a ostatními návštěvníky.

V dnešní době je nutné být neustále ve střehu, účelem našich večerů je na chvíli se zastavit a diskutovat nad aktuálním děním s ostatními aktivisty i těmi, které tema zkrátka zajímá.

V rámci promítání rádi uvidíme lidi s osobním vztahem k jednotlivým tématům i ty, kteří třeba ještě neví, jak se k problému postavit a aktivně se zapojit. Jedním ze základů je otevřenost a možnost se na Čeření síťovat s lidmi s podobným zájmem.

_____________________________________________________________________________________________________

První večer se bude věnovat enviromentálním přímým akcím a demonstracím a jejich významu na Mezinárodní klimatické konferenci v Paříži. Proto jsme k promítání zvolili dokument Just do it: A Tale of Modern-day Outlaws.

Jeden rok strávila aktivistka a režisérka Emily James ve světě environmentální přímé akce, ve skupinách Climate Camp a Plane Stupid, aby přinesla příběh lidí, kteří blokují továrny, obsazují banky a letiště, zastavují uhelné elektrárny.

Dokumentární snímek mapující toto prostředí je dnes opět aktuální. Mimojiné totiž mapuje vlnu represí vůči aktivistům během Mezinárodního klimatického summitu v Kodani roku 2009.

 

Po projekci bude následovat participativní diskuse o filmu i dění v Paříži.

Čeření – klimatická konference v Paříži, protest a přímá akce

KDY: středa 9.12.2015

KDE: Brno – Gorkého 12 – UNTR (pod kavárnou Falk)

Více na FB stránkách