V dnešní době ve společnosti roste počet rasistických a xenofobních hnutí i postojů, a proto je důležité, aby se mladí lidé postavili a bojovali proti tomuto nešťastnému trendu. Chceš i ty bojovat proti nenávisti nebo už se angažuješ, ale potřebuješ zlepšit své dovednosti v tom, jak na to? Pojď s námi měnit své okolí. Jedním z řešení může být i úspěšný interkulturní dialog. Abys získal nové znalosti a dovednosti, vyšleme tě na projekt Culture Next Door, kde se naučíš, jak takový dialog vypadá, jak ho vést a jak pomocí porozumění jiným kulturám pomáhat bojovat proti předsudkům. A pak to můžeš využít zpátky v Česku, rádi ti s tím pomůžeme.

Hledáme ještě jednoho účastníka, který společně s Lilou a Linh chce měnit svět! Víc informací najdeš v infopacku. Přihlašovat se můžeš do 11. 10.

Školení, které je součástí tohoto projektu, se koná v Dánsku a je podpořeno granty Erasmus+. Jídlo i ubytování je hrazené, cestovné ti bude částečně proplaceno. Součástí projektu jsou i osobní setkání s členy Be International v Brně před a po školení. Za projekt vybíráme poplatek 400 Kč, který slouží k administraci projektu, k možnosti uspořádat setkání v Brně a také budeš moci část z tohoto poplatku využít na následné zorganizování tvé aktivity pro svoji komunitu po skončení projektu. Tak se přihlas!

Projektu se kromě tebe účastní i Lila a Linh. Přečti si o nich a o tom, proč se rozhodly vyjet.

Lila

Nedávno som sa vrátila z projektu Youthification vo Švajčiarsku. Ten ma nakopol k rozbehnutiu aktívnejšieho života. Už dlhšie sa zamýšľam nad tým, akým smerom by som sa raz chcela profesijne orientovať. Zatiaľ to úplne jasné nemám. To čo ale viem, je že by som rozhodne chcela pracovať v multikultúrnom prostredí a moja práca by ma mala pohladiť na duši. Ak všetko pôjde dobre, ďalší semester balím kufre do Španielska na stáž v neziskovke, ktorá sa venuje integrácii imigrantov, bojuje proti xenofóbii a robí ďalší kopec super vecí. Projekt v Dánsku vidím ako skvelú príležitosť predpripraviť sa na túto stáž a dozvedieť sa viac o téme, ktorá ma zaujíma.

 

Linh

linh

Ráda cestuju, potkávám nové lidi a naslouchám jejich příběhům. Vzhledem k tomu, že jsem si poslední dobou oblíbila cestování stopem, tak komunikace s lidmi z různých končin patří bezesporu k tomu. Díky jejich příběhům či životním zkušenostem jsem se mnoho dozvěděla a naučila. Věřím tomu, že cesta vzdělání není omezená pouze knihami a učebnicemi. Zapamatování si fakt a dat, které ihned po týdnu zapomeneme.

Naopak vzdělání má velmi rozmanité způsoby. Jedním z nich je právě umění komunikace, naslouchání a projevu pochopení.

Proto je pro mě tréninkový kurz tohoto tipu perfektní kombinací, jak se vzdělávat a u toho mít i možnost cestovat. A jako studentka mezinárodních vztahů a environmentalistiky si myslím, že získané informace na kurzu budou pro mě velice užitečné. Doufám, že mě projekt inspiruje k větší aktivitě a jak poslat inspiraci dál.

Přihlas se zde.