Project Description

Building Soft Skills Today for Jobs of Tomorrow

Mladí lidé z Itálie, Portugalska, Rumunska, Chorvatska, Litvy, České republiky, Polska, Turecka, Maďarska a Velké Británie se v srpnu 2015 setkali na Sardinii v Itálii, aby se zúčastnili projektu „Budování měkkých dovedností dnes pro pracovní místa zítřka“. Projekt byl vytvořen v rámci programu Erasmus+ a koordinující organizací byla TDM 2000 se sídlem v Cagliari v Itálii.

V rámci programu došlo k podpoře rozvoje osobních a profesních dovedností prostřednictvím zážitkového učení a neformálního vzdělávání.

 Hlavní cíle programu:

V rámci projektu byli účastníci školeni za účelem získání kompetencí v oblasti podnikatelského vzdělávání se zvláštním důrazem na sociální podnikání, podporu podnikatelských, myšlenkových modelů, které mohou podporovat osobní a sociální růst, a zároveň povzbuzovat aktivní roli mladých lidí ve společnosti prostřednictvím neformálního vzdělávání.

Během kurzu se účastníci zúčastnili otevřených skupinových diskuzí, simulačních cvičení, tvůrčích dílen, kde se vyvíjely obchodní plány a nápady, které mají být realizovány a rozvíjeny v budoucnu.

„Zkušenosti, které jsem získal během projektu, se Vám dostanou asi jednou za život. Jestli se Vám někdy naskytne podobná šance, rozhodně neváhejte a zapojte se.  Osvojil jsem si různé dovednosti v oblasti otevírání své vlastní firmy, naučil zajímavé techniky k zvýšení zaměstnatelnosti, a mimo jiné jsem se také dozvěděl mnoho nových věcí sám o sobě a svých schopnostech“.

Můžete se podívat na video vytvořené během tohoto projektu.

video

 

ff