Reportáž

Report: Theater Unveiled

V lednu jsem byla na projektu Theater Unveiled v Lucembursku. Přihlásila jsem se na projekt, protože jsem byla zvědavá, jak by se to dalo propojit téma inkluze s divadlem a také kvůli tomu, že pracuji s dětmi a mládeží a učím se na Pedagogické fakultě. Přemýšlela jsem o tom, jak můžu aplikovat veškeré znalosti […]

Report: Life, a musical comedy journey

Naše česká osmičlenná skupinka se od 7. do 15. března zúčastnila výměny mládeže v Lucembursku s názvem Life, a musical comedy journey. První den jsme měli volný na příjezd. Ráno jsme si odložili věci a vydali se na hrad Vianden, který je pro Lucembursko něco jako pro Česko Karlštejn.

Další den už byl jako všechny […]

Report: Digital Tools

Od 13 do 19 novembra 2023 sme ako účastníci z Česka boli súčasťou tréningového kurzu Digital tools for enhancing youth work na severe Španielska. Počas tohto kurzu sme nabrali nové zážitky a skúsenosti, o ktoré by sme sa s vami chceli podeliť.

Tréning sa konal v malom turistickom mestečku Honadarribia, ktoré je súčasťou autonómneho baskitského […]

Report: Classroom In The Tent

From 1st till 11th of August we participated in the project Classroom in a tent which took place in Georgia. What I liked about the project was that it was made of indoor and outdoor phase.

In the first four days, we got to learn practicalities and things about how to plan a hike, how […]

Report: Theater, a pathway to self-expression (Lucembursko, červen 2023)

Zase Lucembursko a opět budova skautů v Sanemu, jen je léto a ne zima a jsem tu s jinou hostující organizací a sice React. Překvapivě i opět jsme tu za Česko jen dva a ne tři účastníci a opět já kluk s holkou. Opět se jedná o tréninkový kurz, předtím to bylo ohledně organizování […]

Un-boxed: report Breakout Boxes, March-April 2023, Brno

This was the second Erasmus+ training course about Game-Based Learning that I attend, following a training course about board games (Eduboards 2.0) that took place in August 2022.

So why sign up again?

To get Un-boxed!
that means, I wanted to challenge myself again, learn more about escape games (honestly I did not have the slightest idea […]

Report: Mental Health Key Resources (březen 2023, Španělsko)

Přečtěte si reportáže našich dvou účastnic mládežnické výměny Mental Health Key Resources for Youth, která proběhla ve Španělsku.

Mezi kopci a loukami za silného větru i svitu slunce jsme měli možnost strávit týden v severním Španělsku. Erasmus + Mental Health Key Resources for Youth mi poskytnul čas a prostor zaměřit se na sebe, rozvíjet dovednosti […]

Report: Diverse Communicator (Spojené Království, duben 2023)

Diverse Communicator je výměna mládeže Erasmus plus, která spojila lidi z Velké Británie, Litvy, Polska, České republiky, Bulharska a Itálie do výukového centra Kingswood v Ashfordu ve Spojeném království.

Diverse Communicator nabízí jedinečné prostředky, pomocí kterých můžeme prozkoumat sami sebe (osobní kompetence) a kým jsme v širším světě (kompetence sociální, občanské a kulturní povědomí), abychom […]

Report: Make It Happen (Estonsko, duben 2023)

Přečtete si reportáže účastnice a účastníka tréninkového kurzu Make It Happen.

Pohled Luci

Na svůj první Training course jsem se přihlásila náhodou, když mě zaujal obrázek s nápisem Make It Happen. Projekt se týkal tvorby a pořádání mezinárodních projektů a konal se v Estonsku.

Přestože jsem nevěděla, co mě čeká, byla jsem nadšená z možnosti poznat novou […]

Report: Actigame

Úspěšně zakončujeme projekt Actigame! 

Projekt strategického partnerství menšího rozsahu Actigame, na kterém jsme spolupracovali s partnery ze Španělska, Rumunska a Itálie, se úspěšně blíží ke konci. 

Actigame TC

Na podzimním tréninkovém kurzu účastníci a účastnice prozkoumávali téma aktivního občanství a základy game-based learningu, a nakonec vytvořili své vlastní hry podporující aktivní občanství. 
“Actigame mi poskytla příležitost získat jiný […]