Project Description

V květnu 2018 se v Jerez de la Frontera konalo mezinárodní školení Erasmus Plus, is it more, kde jsme vyslali naše účastnice. Přečtete si report, který napsala Anna, jedna z nich.

Na tento projekt jsem vyplnila přihlášku již v květnu. Na poprvé jsem bohužel nebyla vybrána, o to větší štěstí jsem však měla radost, když se uvolnilo místo a já mohla vyrazit v říjnu, celá natěšená z tématu a místa konání.

Ve Španělsku jsem doposud nebyla a téma přímo o samotném Erasmu, jak ho propagovat, co přináší a mnoho dalšího, zněla skvěle.

 

 

Tak jsem tedy vyrazila. První cíl bylo berlínské letiště, tam přežít noc a poté letět do slunné Málagy. Málaga ovšem nebyla má poslední zastávka, následovala Sevilla a konečně vlakem do Jerez de la Frontera, kde se samotný projekt konal. Tam jsme se měli v následujících dnech dozvědět ještě více informací o Erasmu+.

V úterý ráno jsme se vydali autobusem do mládežnického centra, základny tamní organizace. Již po cestě jsme započali se seznamovací částí a pokračovali v ní celý den. Upřesnili jsme si základní údaje a informace obecně o Erasmu+, Youthpassu a dalších možnostech nabízených Evropskou unií pro mladé. Odpoledne jsme hráli “běhací” hru po městě, kdy jsme se museli za hodinu vyfotit a oběhnout všechny nejdůležitější památky a místa. Nakonec přišla zasloužená pozdní večeře a vydobyté volno.

Druhý den jsme dopoledne prohlubovali naše znalosti formou nejrůznějších aktivit a diskuzí. Odpoledne už nastala příprava na samostatný workshop v místní škole, který se měl konat následující den. Až do noci každá země prezentovala svou kulturu a tradice a ráno jsme se přesunuli do školy. Každá skupina měla svojí třídu a snažila se propagovat Erasmus+ a jeho výhody školákům. Tento workshop byl pro mne velmi přínosný, jakožto nejmladší z účastníků projektu jsem měla ke studentům nejblíž a snad jsme je s naší skupinkou i dokázali přivést na cestičku Erasmus projektů. Odpoledne jsme slavnostně obdrželi certifikáty Youthpass na radnici a večer probíhala další intercultural night. V posledních dnech jsme zhodnotili práci na škole, zkusili si vymyslet naši výměnu mládeže a ve finále jsme zhodnotili celý týden.

Uteklo to rychle a já jsem byla nucena si znovu sbalit krosnu a jet domů. Byl to skvělý týden, plný nových přátel, zážitků a informací. Chtěla bych poděkovat Be International za možnost vyrazit a taky celému českému týmu (Peti, byla jsi skvělá).

Benišová Anna
Projekt: Erasmus Plus, It is More