Be International přináší další skvělý projekt. V září vyšleme na mezinárodním školení pro začátečníky v mládežnických organizacích ve Švýcarsku dvě účastnice, které se poté zapojí do naší organizace a budou s námi dále pracovat jako dobrovolnice.

Projekt má za cíl “aktivovat” mladé lidi tak, aby se zapojili do mládežnických organizací, pochopili význam neformálního vzdělávání a získali tak personální i profesní kompetence, které jim pomohu stát se Youth Worker.

Projekt je financovaný ze švýcarských fondů a proto si účastníci nemusí hradit stravu, ubytování ani dopravu.

Na projekt vyšleme dvě nové dobrovolnice z Be International. Zapoj se i ty!

Zuzka

„Stálý úspěch je nutný jen pro zbabělce.“ To je údajně jedno švýcarské přísloví, které podle mě docela sedí k mé chystané výpravě do této bezesporu krásné země. Do Švýcarska se na tréninkový kurs YOUTHIFICATION chystám těsně před začátkem zimního semestru a kromě Alp a šprechtění se také těším na další dávku pozitivní energie, která mě navnadí k aktivismu a hlavně mé hektické osobnosti dopomůže zformovat představu o tom, jaký směr je ten pravý právě pro mě. Doufám, že po projektu dokážu své množství energie a nadšení více zorganizovat a vymezit si jasné cíle, za kterými si půjdu a snad jich i dosáhnu. A pokud ne, tak si vzpomenu na výše zmíněné přísloví a bude mi hej.

 

Lila

Od septembra som študentkou magisterského stupňa bezpečnostných a strategických štúdií na Masarykovej Univerzite. Fascinuje ma cestovanie po svete, ale zásadne bez plánovania!…v štýle bezcielnych prechádzok po meste, povalovania sa v parkoch a kaviarniach a spoznávania náhodných ľudí.

Nedávno som sa prihlásila ako dobrovoľník do organizácie Be International – Nadchla ma možnosť robiť niečo megasuper aj na lokálnej úrovni a využiť tak poznatky, ktoré na projektoch získavam. Som ešte len začiatočník a určite potrebujem posúvať ďalej. Od tréningového kurzu Youthification očakávam, že mi ukáže možnosti, ako sa aktívne podieľať na činnosti v Be International, inšpiruje ma k tomu, ako postupovať pri mojich vlastných nápadoch. Samozrejme by som získané kompetencie chcela využit k tomu, aby som ďalej nemárnila svoj voľný čas doma pri pozeraní seriálov, ale radšej robila niečo čo je užitočné, a čo ma zároveň napĺňa.

Chtěl bys taky pracovat v Be International a mít možnost zúčastnit se takovýchto projektů?

Tak se připoj k nám!

Napiš nám klidně na info@beinternational.cz nebo rovnou vyplň tento dotazník pro nové dobrovolníky.