Project Description

Naše myšlenky v Pankisi cvrkají nocí bez pouličního osvětlení. Pospícháme na domácí koncert místní folklórní skupiny. Stopneme si policejní auto, večeříme u ředitelky místní školy, která nám, i všem dárcům žehná a nejupřímněji přeje vše dobré. Děti Kavkazu z Be International přivezly do Pankisi mezinárodní kufr. A byla to nádhera.

Náš magický kufr jízdu maršrútkou nevydržel, Be International ale jeho kouzelný obsah doručilo. S pomocí dvaceti osmi dárců jsme ho před odjezdem na Kavkaz naplnili dárky pro školu v místní vesnici Birkiani. Jinak nedostupné výtvarné potřeby místní děti využijí ve škole i ve volném čase a zabaví se tak kreativněji, než jen zevlováním na ulici.

Pankisi je uzavřené od okolního světa. V údolí bydlí dvanáct tisíc Kistů, jejichž předkové tu žijí od 16. století. Poloha, která je ve válečných dobách výhodou, protože umožňuje kontrolu území, v dobách míru izoluje a uzavírá dveře do světa. Mladým lidem je tu trochu těsno. Práce v regionu není a životní osudy se napříč generacemi příliš nemění. Kromě studia arabštiny, hudby, jízdy na koni a zápasu, určených výhradně pro muže, nemají mladí lidé do čeho píchnout. Oddávají se nicnedělání, brzy se vdávají, žení a zakládají rodiny.

Dárci Be International přispěli do úzké nabídky volnočasových aktivit pro pankisské dětí a my jim za to převelice děkujeme. Podívejte se na fotky, pusťe si video folklórního ansáblu a přibližte si obrázek každodennosti v údolí.

Děkujeme! დიდი მადლობა!