Project Description

Tereza, jedna z účastnic školení Game Zone ve Francii, napsala o své zkušenosti s projektem během korony. Jestli to mělo smysl a co Tereza na projektu zažila se dočteš v jejím reportu.

Zatímco výměn mládeže jsem absolvovala již několik, projekt Game Zone byl mou první zkušeností se školením. Šlo o výjimečný a skvěle zorganizovaný týden plný zajímavých a poučných aktivit, neformálního vzdělávání a poznávání odlišných kultur a názorů, což jsem nevnímala pouze já, ale i další účastníci*účastnice tohoto projektu.


Cesta na místo školení ve Vieux-Boucau-les-Bains byla velmi náročná. Samotné hledání letenek a spojů na potřebné termíny a v rámci budgetu zabralo několik dnů a dlouhou mailovou komunikaci. Následná cesta auto-vlak-autobus-auto trvala více než 12 hodin. Navíc, v autobuse z Bordeaux intenzivně kašlalo asi 5 cestujících, což se v covidové době nejevilo jako příliš příjemné. Proto jsem tuto část trasy strávila ve dvou respirátorech položených na sobě. V polospánku lapajíc po dechu pod respirátory jsem konečně vystoupila na stanici, ze které mě organizátor projektu odvezl do cíle.

Během cesty v autobuse jsem si říkala, zdali to vše dává smysl. Pak jsem zažila neskutečný týden, po kterém mohu s čistým svědomím říct, že bych dokázala strávit i dvojnásobek času cestování na tak příjemný školení s inspirativními organizátory a skvělou partou mých aktuálních přátel z různých částí světa.

Na projektu jsme toho zažili opravdu mnoho. Nešlo jen o životní zážitky jako je koupání v pravém oceánu nebo objevování francouzské kultury a kuchyně. Užili jsme si i několik zajímavých přednášek, skupinových prací, vyzkoušení a vyhodnocování nejrůznějších herních aktivit a přínosné sdílení pocitů. Každý jsme přispěli svými zkušenostmi a charakterem osobnosti do procesu vytváření hry na vybranou globální problematiku. Prototypy her jsme si ke konci týdne vyzkoušeli a diskutovali o jejich možné vylepšení.

Autorka: Tereza Zichová