Materiální dárky pod stromečkem už dávno nejsou cool. Připravili jsme pro Vás několik tipů na dárky, ze kterých sami budete mít radost a ještě podpoříte to, co je pro Vás důležité. Navíc se kvůli nákupu ani nemusíte zvednout ze židle a vydávat se do zimy nebo do přelidněných nákupních center.

Vznikající Sociální bistro Střecha chce být místem, kde lidé po výkonu trestu a lidé bez domova získají smysluplnou práci, důstojnou mzdu a dobré vyhlídky na nový život. Z prostředků získaných po skončení kampaně bude financováno zařízení kuchyně a baru. Projekt podpoříte tady, podle výšky příspěvku si pak vyberete odměnu dle svého vkusu.

Kvalitní žurnalistiky není nikdy dost a právě teď je jí žalostně málo. Podpořte nový slovenský měsíčník Kapitál či českou klasiku A2 Kulturní čtrnáctideník a celý další rok zaručeně nebudete mít o čtení nouzi. Dobrá literatura přímo do Vašich schránek tady.

Pokud chcete dostávat čerstvé zpravodajství z tuzemska i ze zahraničí, podpořte internetový Deník Referendum.

Každý rok na ulici zemřou desítky lidí. Vaším příspěvkem můžete dvěma lidem bez domova zabezpečit jídlo, hygienu, ošacení a teplo. Na aktivity OZ Vágus přispějte tu.

Díky Nocležence mohou lidé bez domova strávit noc v teple noclehárny Armády Spásy.

Obdarujte na Vánoce přírodu. Za Váš příspěvek vyvěsí Hnutí Brontosaurus ptačí budky, zasadí strom či postaví hmyzí hotel. Odměnou Vám bude certifikát, kterým můžete někoho obdarovat a snadno tak zdvojnásobit výslednou radost.

Jak žijí ženy v Mexiku, jejichž muži emigrovali za prací do USA? Podpořte projekt Ženy, ktoré ostali. Zjistíte třeba, jak zvládají výchovu dětí, jaké radosti a starosti zažívají ženy v Senegale a Etiopii, jejichž muži odešli do Evropy.

Věříte ve svobodu pro všechny? A že ženská práva jsou lidská práva? Svým příspěvkem můžete podpořit aktivity Nezávislého sociálně ekologického hnutí – Nesehnutí v řešení lidskoprávních problémů, problémů práv zvířat či životního prostředí.