Tbilisi, Gruzie, 10.11.2020 – 10.9.2021

Média mají velký vliv na veřejnou debatu a je důležité udržovat je pravdivá. O to více to platí v regionech, které jsou marginalizovány nebo v nich probíhá konflikt. Pokud máš zájem přispět ke zlepšení žurnalistiky a podávat pravdivé a relevantní informace, čti dál.

Hledáme 1 dobrovolníka*dobrovolnici, který*á pracuje s médii a má zájem o férovou žurnalistiku.

Během 10 měsíců v gruzínském Tbilisi budeš mít možnost pokrývat aktuální události na Kavkazu, podílet se na workshopech pro mladé novináře a novinářky či zlepšit své dovednosti v editování videí a fotografií. Více informací o projektu se dozvíš zde.

Jak se přihlásit? Stačí zaslat CV a motivační dopis na adresu evs@beinternational.cz. Čas máš do 25. října 2020.

Co byste měli o Evropském sboru solidarity vědět předtím, než se přihlásíte? ESC není odbornou stáží ani pracovním úvazkem. Je to prostor pro vaše učení. Stanete se dobrovolníkem nebo dobrovolnicí. Budete mít čas pro sebe a na cestování, ale zároveň se od vás očekává iniciativnost a aktivní přístup.

Naše koordinátorka ESC Wanda vám před odjezdem pomůže s praktickým i teoretickým rozměrem tohoto dobrovolnického výjezdu. Hostitelská organizace hradí náklady spojené s vaším dobrovolnictvím, kromě bydlení pokrývá také cestovní náklady, kapesné a stravu.

Vycestování během korony: Přestože Gruzie je momentálně pro Českou republiku uzavřená, pro účely dobrovolnictví bude vstup do země povolen.