holky velitelky - Lela Bernátová, Janča Kotrbová a Hanka Krhovská

Be International vysílá mladé lidi s chutí poznávat svět za hranice naší republiky. Od roku 2009 jsme umožnili stovce účastníků zapojit se do projektů Youth in Action, SALTO Youth a do dalších programů. Také jsme tři projekty sami napsali, získali granty a úspěšně nápady z papíru oživili v nezapomenutelné mezikulturní tréninky a výměny mládeže. Juchů!

Tento semestr posílí náš mezinárodní projektový tým další dva mladí profíci. Jméno jednoho z nich známe už teď – je jím Dorotka Ciompová, studentka Mezinárodních vztahů a Kulturních studií Číny, s kterou jsme několikrát spolupracovali a která má bohaté zkušenosti s pobytem v zahraničí. Schválili nám další dva projekty. Jeden z nich chystáme na Valašsku, druhý v Gruzii. Usilujeme také o certifikaci vysílající organizace pro Evropskou dobrovolnou službu. Ta nám umožní poslat mladé dobrovolníky na dlouhodobé stáže, které si nemůžeme vynachválit.

Budoucími aktivitami Vás provede již nové vedení Be International – Hanka Krhovská, Janča Kotrbová a Lela Bernátová, srdcové královny s nekonečnou touhou objevovat. Přeji tímto holkám hodně štěstí!

P.S. Já zůstávám maskotem, nosičem štrůdlů a srdcařem sdružení.

Klára Bažantová

posila mezinárodního týmu Dorotka Ciompová