Poslední tréninkový kurz organizovaný Be International se konal kde jinde než na Kavkaze. Na projekt Migration-Youth-Mobility do gruzínského Kobuleti jsme si vzali čtyři úplné nováčky. Poprvé s Be International, poprvé Mládež v Akci, poprvé mezinárodní seminář, poprvé Gruzie. Překvapení,naplnění, jedinečný zážitek. Přečtěte si, jak pro ně všechna tahle poprvé dopadla.

Lobiani, khinkali, khachapuri, natakhtari, chacha – to všechno jsou slova, které nezbytně potřebujetek tomu, abyste pochopili základ gruzínské kultury. Tím ale nechci říct, že po týdnu stráveném napobřeží Černého moře, v městě Kobuleti, si člověk může nárokovat znalost místní kultury. Na druhoustranu ale ví, co mu chutná! Do Kobuleti se dostanete nejlépe tak, že oslovíte Be International, kdyžpořádá Training Course v rámci „Mládež v akci“ a potom už si můžete užívat zářijového sluníčka,a zatímco v Česku už se pomalu připravují podzimní kolekce módních domů, vy si můžete užívatkoupání v moři.

Na celé věci je ale nejlepší to, že kromě vás se v moři koupe ještě hromada dalších mladých lidíze všech koutů Evropy a vy potom můžete při západu slunce debatovat nad problematikou, kteráse dotýká tématu „Migration Youth Mobility“. Když máte dostatečné štěstí, zhostí se vedenícelého programu trenéři, kteří z workshopů a diskusí udělají zábavný program a potom není nicjednoduššího, než si uspořádat svoje vlastní myšlenky, načerpat nové názory a podívat se na celýproblém migrace zase z jiného úhlu.

Nevím, jak často se povede namixovat tak příjemný koktejl lidí, prostředí, počasí, trenérů, pořadatelů a tématu, ale v Kobuleti se to povedlo víc než dobře! Díky Be International, díky Droni!

“Nezažiješ, nepochopíš…”

Training course v Kobuleti byl zážitek, na který jen tak nezapomenu. Když pominu to, že hned poprobuzeni jsem zpoza záclony viděl moře a pak kdykoli během dne mohl jít zkontrolovat, jaká je voda,tak i potom na celém pobytu nevidím chybu. Organizátorům se podařilo vybrat národnosti, které sek sobě krásně hodily, a myslím, že s takovým složením se už nikdo z nás na žádném projektu nesetká.Mám rád příjemná překvapení a celý týden na břehu Černého moře takovým rozhodně byl.
Som spokojný. Nevedel som čo mám od tréningu čakať, takže som nemohol byť neprekvapený. Bolsom ale sklamaný, potešený, osamelý, nahnevaný aj zaľúbený, bál som sa, aj tešil, aj sťažoval, ajchválil. Bolo to také plné, všetkého čo mám rád a tak nejak si predstavujem, že by to malo byť.

Radim + Roza + Marek + Dominik