Jvari by fatboyke (Luc)

Kavkazská dobrodružství Be International pokračují. Díky naší spolupráci s gruzínskými organizacemi Droni a Compass jsme uspěli s další žádostí o grant v programu Mládež v akci ana podzim se podíváme do Kobuleti v Gruzii, na pobřeží Černého moře.

Mezi 12. a 18. zářím se uskuteční tréninkový kurz Migration Youth Mobility. Po dlouhodobém projektu Voice of Georgia,výměně mládeže Volunteering for Peaceful Future, řadě dobrovolných služeb, první tbiliské PechaKucha Night a spolupráci s českým velvyslanectvím v Tbilisi je to další příležitost, jak vyslat naše členy do nádherného a specifického regionu mezi Evropou a Asií. Projektu se zúčastní čtyřčlenné týmy z Litvy, Polska, Ukrajiny, Moldavska, Gruzie a také z České republiky. Zaměřený je na mladé lidi, kteří pracují nebo by rádi pracovali s mládeží a chtějí se dozvědět více o možnostech mobility v Evropě, různých programech, jež ji podporují, ale i o tom, co migrace v dnešním světě způsobuje, jaké má dopady na životy lidí v různých částech světa.Složení účastníků skutečně umožní nahlédnout různé způsoby uvažování o této tematice.

Zatímco mladí lidé pocházející ze členských zemí Evropské unie v podstatě žijí ve světě bez hranic, často aniž by si tuto výhodu uvědomili, ti z dalších zapojených států často čelí zdlouhavým byrokratickým procedurám i kvůli několikadenní návštěvě. O ekonomických překážkách nemluvě. I pro tyto důvody máme nesmírnou radost z toho, že s Be International můžeme pokračovat ve svých kavkazských aktivitách, navazovat a rozvíjet nové vztahy a partnerství. Ta nám umožňují vymýšlet nové projekty a těžit ze skutečně jedinečných podmínek a charismatu prostředí.

Na sedmidenní training course Migration Youth Mobility, který se uskuteční 12. – 18. 9. 2012 v Gruzii, Kobuleti hledáme 2 kluky.  Více informací a přihláška k doptání na projects@beinternational.cz.

S pozdravy
Vaše Be International