V Be International věříme v pozitivní změny, transformace a inovativní přístupy. I my sami se s časem měníme a zdá se nám důležité Ti o tom říct. Neboj, nekončíme! Stále jsme vzdělávací nezisková organizace, která skrz neformální vzdělávání a dobrovolnictví aktivizuje, podporuje a motivuje mladé lidi – třeba i Tebe.

Jdeme za hranice vzdělávání – fyzické i mentální. V Be International jsme se rozhodli pro změnu. S novým větrem v plachtách, s novými nápady a v neposlední řadě s novými vizuály, které reflektují rozpadaní zažitých stereotypů jako cestu k lepším zítřkům.1

Kromě nové grafiky nás třeba poznáš i podle hodnot, kterých se držíme již od našich začátků. Vážíme si rovnosti a otevřenosti – vůči lidem, myšlenkám, odlišným názorům. Každý z nás má možnost organizaci ovlivňovat zevnitř a přicházet s novými nápadmi. Všechny nás spojuje víra v to, že angažovanost má smysl. Také proto naši současní i bývalí členové pracují pro organizace, jako jsou Člověk v tísni, Liga lidských práv či Amnesty International, dobrovolničí s uprchlíky na Balkáně nebo se angažují v politice.

2

 

 

Od roku 2009 jsme do zahraničí vyslali přes tři stovky mladých lidí. Někteří se zúčastnili kratších vzdělávacích projektů Erasmus+ a další jsme vyslali na Evropskou dobrovolnou službu. Účastníky vedeme, aby svoje nadšení využili a měnili i svět kolem sebe. Proto se snažíme zkušenosti nás všech přenášet i na lokální úroveň.

  • V rámci projektu SYRECZECH propojujeme českou a syrskou komunitu v Brně.
  • Hate Free Cities v Brně a dalších třech evropských městech vede k toleranci a pochopení. Stav se na závěrečný event 🙂
  • Díky Čeření organizujeme participativní debaty o tématech, které hýbou společností.
  • Aktivátor měl za úlohu podpořit mladé lidi na jejich cestě k superhrdinství a změnám ve vlastním okolí.
  • Ve spolupráci s Masarykovou univerzitou připravujeme budoucí Erasmáky na jejich pobyt v zahraničí.

 

3-alternative

A ještě něco. Protože rádi spojujeme věci, které na první pohled nemají nic společné (například vzdělávání a party), rádi bychom Tě pozvali na akci Měň nebo zhyň 1. 3. v brněnském Bajkazylu. Můžeš se těšit na speakry z oblastí aktivismu a vzdělávání v rámci PechaKucha night a party plnou muziky s přesahy na východ – protože divokost Kavkazu máme stále rádi a chceme ji sdílet i s Tebou.Zalíbili jsme se Ti? Už se Ti líbíme dlouho? Chceš se do Be International zapojit? Ozvi se na Facebooku nebo na mailu info@beinternational.cz.