Hledáme dvě dobrovolnice nebo dobrovolníky na Evropskou dobrovolnou službu v Tbilisi, hlavním městě Gruzie. Jejich úkolem bude od dubna 2016 do února 2017 rozvíjet gruzínský on-line časopis pro mladé lidi REC Magazine. Uzávěrka pro přihlášky je 1. února – http://bit.ly/1Zk4JIB

O čem je REC Magazine?

REC Magazine funguje pod Youth Association Droni, naší nejoblíbenější partnerskou organizací na Kavkaze. Časopis podporuje mladé akční lidi v Gruzii v rozvoji jejich schopností občanských novinářů. Tento typ žurnalismu umožňuje každému občanovi informovat o společenském dění. Upřednostňuje nemainstreamová témata, na která se v běžných  médiích nedostává. Občanský žurnalismus vypráví příběhy místních obyvatel.

Koho chceme vyslat na tuto EVS?

Nehledáme zkušené novináře se životopisem plným zkušeností. Důležitá je motivace a odhodlání učit se, chuť prozkoumat společenská a kulturní zákoutí Gruzie, touha realizovat své nápady v časopise pro mladé a ucházející znalost angličtiny. Dobrovolnice nebo dobrovolník musí mít mezi 18 a 30 lety a žít v České republice.

O čem je a o čem není tato EVS?

EVS není humanitární misí, charitou ani pracovním úvazkem. Je to prostor pro vaše učení. Stanete se dobrovolníkem nevládní neziskové organizace Droni. Budeme mít čas pro sebe a cestování, ale očekává se od vás iniciativnost a angažovanost v rámci časopisu. Be International vás na EVS připraví. Koordinátorka EVS Klára, která má dobrovolnou službu v Gruzii za sebou, vám před odjezdem pomůže s praktickými i obsahovými aspekty vaší EVS. V hostitelské organizaci Droni, která má kancelář blízko centra, se vás ujme iniciátorka této EVS Lela, která zajistí spolubydlení s dalšími dobrovolníky a bude vás podporovat při hledání témat a psaní pro časopis. Kromě bydlení pokrývá grant na EVS také cestovní náklady, kapesné, pojištění a stravu. Kompletní informace o dobrovolnictví pro REC Magazine najdete v infopacku níže.

Evropská dobrovolná služba slaví 20. narozeniny. Za tu dobu se tohoto programu Evropské komise zúčastnilo téměř 100 000 mladých lidí. Buďte mezi nimi. Gruzie se stala zemí zaslíbenou pro mladé, kteří hledají svobodu a nezávislost. Jako země, známá pro svou pohostinnost a otevřenost vůči hostům, má rozhodně co nabídnout. Přihlašujte se do 1. února na tomto odkaze http://bit.ly/1Zk4JIB.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte gruzínskou organizaci Droni na lela.bernatova@gmail.com anebo EVS koordinátorku Be International na evs@beinternational.cz, 736 425 829.

Gaumarjos!

REC Magazine EVS