Jsi pravověrný backpacker, miluješ stopování a v cizích městech hledáš nocleh zásadně přes Couchsurfing? Pak ti nejspíš USE-IT mapy evropských měst nejsou cizí! Be International má tu čest podílet se na vytváření jedné z nich – Use-it Tbilisi a ty můžeš být u toho! Užij si léto v Tbilisi, objev tajná zákoutí, kavárny a bary a vytvoř mapu jako dobrovolník na EVS!

Pro ty, kteří mapy pro mladé cestovatele a odpůrce pouhého “sight-seeingu” zatím neznají: USE-IT je síť map evropských měst vytvořených mládými lidmi pro mladé lidi a návštěvníky, kteří chtějí poznat pravého genia loci skrze tipy místních, porozumět kultuře a zvykům, navštívit i místa, kam vás obyčejná turistická mapa nezavede. Mapy jsou charakteristické neotřelým designem, osobními tipy, radami jak nevypadat jako turista, kde si nakoupit a kam si zajít na romantickou procházku.

USE-IT EVS ale znamená ještě něco navíc. Urban Stories Experience – Introducing Tbilisi, jak zní celý název projektu svede dohromady 10 dobrovolníků z České republiky, Polska, Dánska a Makedonie, kteří budou společně s mladými Gruzínci objevovat město, jeho historii, ale i současný underground, gruzínskou pohostinnost a charakter veřejného prostoru celkově. Jejich úkolem bude vybrat ta nejzajímavější místa, sepsat jejich příběhy, tak aby naplnily koncept Use-it mapy, kterou budou současně propagovat na webu a přes sociální sítě.

Dobrovolníci nepotřebují žádné speciální dovednosti. Hlavní je pro nás motivace, otevřenost, vnímavost a zodpovědný přístup a touha přispět ke skvělému projektu a dozvědět se spoustu věcí o kultuře a zvycích v Gruzii, ale i v ostatních zapojených zemích, skrze dvouměsíční soužití a spolupráci s ostatními dobrovolníky.

O podmínkách Evropské dobrovolné služby v Tbilisi přečti v přiloženém infopacku. Pokud máš zájem strávit dva letní měsíce v Tbilisi vyplň online přihlášku do 31. 5. 2015: goo.gl/oPHiOB

 

  USE-IT EVS Project