Změň svůj život, staň se dobrovolníkem, odjeď do Makedonie, tvoř časopis pro mladé lidi a připravuj kreativní workshopy pro místní děti a mládež, to vše v kulturně rozmanitém týmu. Zní ti to jako nabídka na rok snů? Je ti mezi 18 a 30? Tak se přihlas na Evropskou dobrovolnou službu v organizaci Volunteers Centre Skopje

web picture

Be International hledá dva dobrovolníky na 12měsíční Evropsku dobrovolnou službu v makedonském hlavním městě Skopje začínající v březnu nebo dubnu 2015. Dobrovolníci se budou podílet na tvorbě magazínu VOICES  vycházejícího v Makedonštině, Albánštině a Angličtině, který se zabývá tématy málo pokrývanými mainstreamovými médii, jako je dobrovolnictví, alternativní kultury a komunity, neformální vzdělávání, mediální gramotnost, LGBT…

Dobrovolníci se stanou členy kreativního týmu časopisu a budou mít příležitost přispívat do jeho obsahu i formy, psát články, podílet se na tvorbě designu, fotografií a videí, naučí se používat různé webové aplikace a propagovat časopis mezi jeho cílovou skupinou. Kromě toho budou mít možnost připravovat a vést kreativní worksopy pro děti a mládež z místních škol a především z denního centra v sociálně vyloučené osadě Shutka. Dobrovolníkům bude navíc nabídnut jazykový kurz makedonštiny jako součást jejich EDS.


Pro koho to je? 

Pro mladé lidi ve věku od 18 do 30 let, kteří mají trvalý pobyt v České republice. Nemusíš být student, ani nemusíš mít žádné zvláštní zkušenosti s žurnalistikou nebo tvorbou mediálních obsahů. Nejdůležitější je motivace, otevřenost a chuť naučit se něco nového, přispět jako dobrovolník k něčemu zajímavému, žít a učit se z nového prostředí.


Jak to funguje? 

Evropská dobrovolná služba je jednou z aktivit programu Evropské komise ERASMUS+, jehož hlavním cílem je podporovat mezinárodní vzdělávací projekty, při nichž má člověk možnost zažít pravé “learning-by-doing”. Dobrovolník pracuje okolo 35 hodin týdně v hostitelské organizaci, která mu také zajišťuje ubytování, proplácí náklady na dopravu v místě EDS, proplácí část nákladů na stravu a kapesné 60 EUR měsíčně. Má také nárok na 2 dny dovolené měsíčně, které si může vybírat postupně nebo naráz.
Cestovní náklady z ČR do a ze Skopje jsou hrazeny do výše 275 EUR.


Co očekávat od Be International?

Be International jako vysílající organizace zajišťuje veškerou komunikaci s hostitelskou orgaizací Volunteers Center Skopje, před, v průběhu i po ukončení Evropské dobrovolné služby.
Pro vybrané dobrovolníky zorganizujeme předodjezdovou přípravu zahrnující vysvětlení principů a hodnot EDS a neformálního vzdělávání, specifikace vzdělávacích cílů účastníků a podporu v jejich dosahování, prevence rizik a zvládání možného kulturního šoku atd. Spolu s VCS vám také pomůžeme se získáním víz a cesty do Makedonie. Po celou dobu dobrovolné služby bude v Be International dobrovolníkům k dispozici koordinátor, který jim pomůže zvládnout nejrůznější výzvy a nástrahy spojené s dlouhodobým dobrovolnictvím v zahraničí.


Jak se přihlásit?

Nadchla Tě nabídka? Vyplň náš on-line přihlašovací formulář v anglickém jazyce.
Všichni zájemci pak budou pozváni k osobnímu nebo skype pohovoru s koordinátorem Be International a také s koordinátorem z Volunteers Center Skopje.

Deadline pro přihlášky je 7. února 2015.

Není to dost jasné? Zeptej se Lely Bernátové na lela.bernatova@gmail.com nebo EDS koordinátora Davida Inashviliho eds.beinternational@gmail.com