Špatně placená práce bez smyslu? Studium, které tě nebaví? Rozhoduješ se, co dál se životem? Zkus Evropskou dobrovolnou službu. Individuální dobrodružství v zahraničí, díky kterému poznáš sám nebo samu sebe, život v novém prostředí, zvedneš si sebevědomí, naučíš se plno nových věcí a pomůžeš svým dobrovolnictvím ostatním.

Island of Opportunity, Finsko. 1. dubna – 31. října 2018. Sedm měsíců na ostrově v komunitě fungující na principech udržitelnosti

Do  9. března 2018 hledáme jednu dobrovolnici nebo jednoho dobrovolníka mezi 18 a 30 lety do čtyřiceti členné družstevní ekovesnice Livonsaaren yhteisökylä. Budete se podílet společně s mladými lidmi ze čtyř dalších zemí na každodenním fungování komunity, naučíte se pěstovat vlastní zeleninu, stavět udržitelné bydlení a organizovat sousedské aktivity. Nakouknete za oponu alternativního životního stylu.

Detailní informace o projektu, ekovesnici a návod, kam poslat CV a motivační dopis, najdete v infopacku.

Co byste měli o Evropské dobrovolné službě vědět předtím, než se přihlásíte? EVS není charitou ani pracovním úvazkem. Je to prostor pro vaše učení. Stanete se dobrovolníkem nebo dobrovolnicí. Budete mít čas pro sebe a na cestování, ale zároveň se od vás očekává iniciativnost a aktivní přístup. Be International vás na EVS připraví. Koordinátorka EVS Klára, která má za sebou dobrovolnou službu v Gruzii, vám před odjezdem pomůže s praktickým i učícím rozměrem této EVS. Hostitelské organizace hradí bydlení a kromě bydlení pokrývá grant na EVS také cestovní náklady, kapesné, zdravotní pojištění a stravu.

Pojď dobrodružství naproti a přihlas se na EVSku!